NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

Billon i Sygnity będą wspólnie pracować nad rozwiązaniami wykorzystującymi blockchain

Billon Digital Services, spółka z grupy kapitałowej Billon, podpisała umowę współpracy z Sygnity, wiodącym dostawcą rozwiązań do cyfrowej transformacji firm i administracji publicznej.

 

Firmy planują połączyć swoją wiedzę, doświadczenie i potencjał, aby wzbogacić rozwiązania Sygnity o zaufane zarządzanie dokumentami (Trusted Document Management) oferowane przez system blockchain Billona oraz odpowiedzieć na zainteresowanie klientów Sygnity tą technologią. Na mocy listu intencyjnego Sygnity otrzyma dostęp do otwartej platformy blockchain (ang. Unified Blockchain Platform) zdolnej przetwarzać dokumenty  narodową walutę, oraz dowolną cyfrową wartość w postaci tokenów bezpośrednio w strukturach łańcuchów danych,. Sygnity, jako jedna najbardziej zasłużonych firm w polskiej historii informatyzacji i cyfryzacji, będzie teraz mogła ocenić możliwość zastosowania w swoich rozwiązaniach architektury danych rozproszonych. Billon i Sygnity będą też współpracować w zakresie pozyskiwania klientów dla takich rozwiązań.

 

- Sygnity dołącza do rosnącego grona partnerów Billona, wykorzystujących nasz system blockchain do tworzenia rozwiązań budujących internet wartości i zaufania dla biznesu  - mówi Andrzej Horoszczak, prezes Billon Digital Services. - Wypracowane wspólnie rozwiązania mogą posłużyć optymalizacji procesów biznesowych, usprawnieniu zarządzania przedsiębiorstwami, oraz wsparciu podejmowania strategicznych decyzji w oparciu o dane. Wykorzystanie systemu blockchain Billona w zarządzaniu danymi pozwala obniżyć koszty, zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz zbudować zaufanie dzięki transparentności i pełnej integralności przechowywanych w nim danych – dodaje.

 

Jesteśmy firmą giełdową obecną na rynku od 30 lat. Przez ten czas aktywnie uczestniczyliśmy w cyfrowej transformacji biznesu i państwa, biorąc udział w największych projektach budujących polską gospodarkę. Naszym celem jest oferowanie klientom w Polsce i na świecie najbardziej zaawansowanych rozwiązań, które upraszczają procesy i rozwiązują realne problemy biznesowe. Blockchain jest narzędziem, który do naszych rozwiązaniach dodaje aspekty bezpieczeństwa i zaufania, które w dobie coraz większej cyfryzacji, mają kluczowe znaczenie. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Billon – wierzymy, że połączenie kompetencji i doświadczeń obu firm pozwoli nam zaoferować naszym obecnym i przyszłym klientom zupełnie nową jakość rozwiązań IT - mówi Bogdan Zborowski,  prezes Sygnity.

Zobacz inne aktualności