NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

Leszek Gierszewski z nagrodą za ekspansję międzynarodową

Leszek Gierszewski, twórca i prezes firmy Drutex – jednego z liderów branży stolarki okienno-drzwiowej w Europie - otrzymał nagrodę specjalną za „Ekspansję Międzynarodową” w 18. edycji konkursu EY Przedsiębiorca Roku organizowanego przez EY Polska.

Przedsiębiorca Roku to międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców. Konkurs organizowany jest przez firmę EY od 1986 roku i uczestniczy w nim blisko 60 państw.

Leszek Gierszewski, który był finalistą w kategorii „Produkcja i usługi”, na gali, która odbyła się 4 marca w Warszawie, odebrał nagrodę specjalną za „Ekspansję Międzynarodową”. Przyznana została przy współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju za "stworzenie rozpoznawalnego na całym świecie, odpornego na kryzys czempiona".

- Dziś zatrudniam 3850 osób, wszystkich na etatach. Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie moi pracownicy. Jestem założycielem firmy, współwłaścicielem i prezesem. Moja rola polega na tym by wyznaczyć strategię, kierunki, otoczyć się mądrymi ludźmi i na końcu mówić „tak” lub „nie”. Sukces polega na tym, by się nigdy nie pomylić. I mi to się udaje. Gdybym miał jeszcze tylko większą powierzchnię pod dachem, bo to mnie ogranicza, firma by była jeszcze raz taka. Ale nad tym też już wspólnie pracujemy. Ta nagroda to ukłon w stronę moich mądrych, zaangażowanych pracowników. Wszystkim serdecznie dziękuję - powiedział po odebraniu nagrody Leszek Gierszewski, prezes i założyciel firmy Drutex.

Jury konkursu EY Przedsiębiorca Roku podejmuje decyzję o wyborze najlepszych przedsiębiorców biorąc pod uwagę takie aspekty jak przedsiębiorczość, strategia, działalność międzynarodowa, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem. Nagradzani są przedsiębiorcy, którzy wyróżniają się wizją, innowacyjnym myśleniem i sukcesami biznesowymi.

Nagroda dla Leszka Gierszewskiego jest zwieńczeniem rekordowego dla jego spółki roku 2020. Drutex nie tylko zanotował po raz pierwszy ponad miliardowy przychód, ale także znacząco wzmocnił swoją pozycję na światowych rynkach. Na niektórych wzrosty były dwucyfrowe. Dziś już ponad 75 procent produkcji trafia na eksport, a okna, drzwi i rolety z Bytowa można spotkać na wszystkich zamieszkałych kontynentach. Są zamontowane w wielu prestiżowych lokalizacjach, chociażby takich jak hotele Hyatt, Holiday Inn, Sheraton, Marriott w Nowym Jorku czy największa na świecie fabryka LEGO w Meksyku. Firma współpracuje obecnie z kilkoma tysiącami partnerów handlowych. To oni dbają o to, by wyroby z Bytowa trafiały do najdalszych zakątków naszego globu.

Drutex od lat realizuje wielomilionowe inwestycje. Tylko w 2020 roku firma oddała do użytku najnowocześniejszą malarnię w Polsce, a także rozpoczęła budowę nowego biurowca i hali wysokiego składowania. Ponadto, do ponad 400 pojazdów, powiększyła własną flotę transportową. W planach na 2021 r. jest m. in. budowa największej z dotychczasowych hal produkcyjnych o powierzchni 7,5 hektara. Obecnie wszystkie hale mają 11 hektarów.

Zobacz inne aktualności