NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

Grupa Wikana. Klonowe Osiedle już w sprzedaży

Notowany na GPW deweloper rozpoczął sprzedaż lokali z inwestycji Klonowe Osiedle, realizowanej w Świdniku. W ramach I etapu projektu powstanie 108 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 5 tys. mkw. Klonowe Osiedle to pierwszy z potencjalnie ośmiu projektów mieszkaniowych, jakie Grupa Wikana może wprowadzić do sprzedaży w całym 2021.

W ramach I etapu Klonowego Osiedla, realizowanego na działce przy ul. Cisowej w Świdniku, powstaje sześciopiętrowy budynek z 108 lokalami o powierzchnii od 26 do 89 mkw. Dla zmotoryzowanych mieszkańców przewidziane są miejsca postojowe na parkingach podziemnym oraz naziemnym. Niewątpliwym atutem osiedla jest jego atrakcyjna lokalizacja, w tym nieodległe sąsiedztwo przedszkola oraz szkoły podstawowej, jak również dogodny dojazd do pobliskiego Lublina.

Harmonogram inwestycji zakłada ukończenie pierwszego etapu Klonowego Osiedla w 2022 r. W ramach całego przedsięwzięcia do końca 2024 powstać mają 4 budynki z ponad 400 lokalami i 17 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

- Klonowe Osiedle jeszcze przed startem sprzedaży cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych klientów. Stanowi to dla nas potwierdzenie atrakcyjności samego projektu, jak i potencjału świdnickiego rynku, rozwijającego się zarówno dzięki popytowi lokalnemu, jak i rosnącemu zainteresowaniu ze strony mieszkańców Lublina, coraz częściej rozważających przeprowadzkę do Świdnika, nie tylko ze względu na atrakcyjne ceny nieruchomości. Obok lokalizacji Klonowe Osiedle wyróżniają również funckcjonalne rozkłady mieszkań, ponadczasowa architektura oraz jakość wykonania. Wszystko to sprawia, że nasz świdnicki projekt może stać się jednym z motorów napędowych sprzedaży Grupy Wikana w 2021 i kolejnych latach – ocenia Piotr Kwaśniewski, prezes Wikana S.A.

Prezes giełdowej spółki podkreśla, że Klonowe Osiedle to jeden z wielu projektów, które Wikana planuje uruchomić w 2021. - Mamy potencjał, by do końca roku uruchomić sprzedaż około 700 lokali, wobec 225 lokali z jakimi wkroczyliśmy w nowy rok. Zamierzamy być aktywni zarówno na rynkach największych aglomeracji południowo-wschodniej Polski, z Lublinem na czele, jak i wyjść naprzeciw popytowi na mieszkania w mniejszych miastach regionu, takich jak Zamość czy Tarnobrzeg – informuje Piotr Kwaśniewski.

Zobacz inne aktualności