NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

Elektrotim: dobra koniunktura od połowy 2017 r.

Elektrotim widzi zapowiedzi wzrostu popytu w przemyśle, ochronie środowiska, energetyce oraz infrastrukturze komunikacyjnej. Jednocześnie pracuje nad dużymi kontraktami w Europie Zachodniej i Północnej oraz na Bliskim Wschodzie - czytamy na Akcjonariat.pl.

Dobrze rozpoczął się ten rok dla spółki wykonującej instalacje i sieci elektryczne oraz elektroenergetyczne, systemy automatyki dla budownictwa, przemysłu i energetyki. Niedawno grupa podpisała kontrakt na modernizację drogi startowej na lotnisku Łask o wartości 20,7 mln zł. Równolegle wygrała przetarg organizowany przez Nestle na kwotę 11,35 mln zł. Wcześniej do portfela zamówień trafiło zlecenie o wartości 11,9 mln zł z Lokum Deweloper. Wsparciem dla przychodów z rodzimego rynku może być eksport, który do tej pory miał śladowy udział w ogólnej sprzedaży. Spółka myśli o ekspansji w Europie oraz na rynki arabskie, gdzie w orbicie zainteresowań są Arabia Saudyjska oraz Katar.

- Od połowy 2017 rozpocznie się okres dobrej koniunktury dla naszej branży. Obserwujemy zapowiedzi wzrostu popytu w przemyśle, ochronie środowiska, energetyce oraz infrastrukturze komunikacyjnej. Jednocześnie coraz wyraźniej widoczne są ryzyka związane z brakiem ludzi do pracy. W 2017 roku chcielibyśmy zaistnieć w eksporcie, który do tej pory miał marginalne znaczenie. Pracujemy nad pozyskaniem większych kontraktów w Europie Zachodniej i Północnej oraz na Bliskim Wschodzie. Jesteśmy przekonani iż rok 2017, pod względem wyników, będzie dla nas lepszy od poprzedniego – mówił w rozmowie z Akcjonariat.pl Andrzej Diakun, prezes Elektrotimu.

Więcej na Akcjonariat.pl.

notowania Elektrotim:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu Elektrotim na Akcjonariat.pl

Zobacz inne aktualności