NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

Elektrotim wśród kandydatów do skokowej poprawy

Analitycy wytypowali Elektrotim do grona spółek, które mają szansę na skokową poprawę wyników w 2018 roku – czytamy w Parkiecie.

Spółka postrzegana jest jako jeden z beneficjentów ożywienia inwestycyjnego na rynku budowlano-montażowym. Zwyżkę formy zasygnalizowała już w wynikach za III kwartał 2017 roku. W tym okresie przychody rosły w tempie dwucyfrowym, a zyski z trzycyfrową dynamiką, odwracając negatywne tendencje. Wcześniej przez kilka kwartałów grupa zmagała się ze spadkiem przychodów i zysków. W grudniowym wywiadzie dla Akcjonariat.pl prezes Andrzej Diakun mówił, że przed spółką 4-6 kwartały dobrej koniunktury. Dodał, że rosną zamówienia z branży budowlanej, przemysłu, energetyki i wojska.

- W 2018 roku spółka powinna być beneficjentem rosnącego poziomu inwestycji w gospodarce. Za spółką przemawia atrakcyjna wycena rynkowa, zarówno mnożnikowa, jak i majątkowa – ocenia w Parkiecie Krystian Brymora, analityk DM BDM.

Analitycy DM mBanku w swoim ostatnim raporcie poświęconym spółkom budowlanym szacowali, że w 2018 roku przychody Elektrotimu wyniosą 286 mln zł, a rok później 300 mln zł. W 2016 roku wartość sprzedaży sięgnęła 258 mln zł. Prognozy dla wyniku EBITDA to odpowiednio 10 mln zł i 16 mln zł. W zeszłym roku zysk operacyjny powiększony o amortyzację wyniósł 5 mln zł.

Dziś akcje Elektrotimu zyskują nawet blisko 5%. W ciągu ostatnich trzech miesięcy zwyżka przekracza 27%.

Źródło: Akcjonariat.pl

notowania Elektrotim:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu Elektrotim na Akcjonariat.pl

Zobacz inne aktualności