NOTOWANIA KLIENTÓW:
  1. Powrót

Rafako: Indie ciekawym rynkiem

Indie produkują około 60 proc. energii elektrycznej z węgla kamiennego. Według planu rządu indyjskiego, węgiel przez dekady pozostanie podstawą energetyki, mimo prognoz, że popyt na to paliwo przestanie w Indiach rosnąć za około 10 lat. Niemniej trzyletni plan rozwoju zakłada wzrost wydobycia tego surowca i rozbudowę linii kolejowych do transportu paliwa z kopalń do elektrowni.

- Rynek jest dynamiczny i wymaga od nas innowacyjnego podejścia. Z tego względu, z jednej strony inwestujemy w badania i nowe technologie, a z drugiej aktywnie szukamy perspektywicznych rynków zagranicznych. Indie to jeden z priorytetowych rynków dla Rafako – mówi cytowana przez PAP Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes Rafako.

Spółka prezentowała swoje technologie na targach w New Delhi i Bengal Global Business Summit 2018. Szczególne zainteresowanie budziły technologie dotyczące odsiarczania i odazotowania spalin. Rafako jest producentem kotłów, ale w ofercie ma także instalacje odsiarczania spalin i redukcji tlenków azotu oraz urządzenia odpylające.

Obecnie głównym rynkiem dla Rafako jest Polska – realizacja kontraktu Jaworzno (budowa bloku energetycznego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III). Niemniej spółka kładzie duży nacisk na rozwój eksportu. Pod koniec ubiegłego roku konsorcjum z Rafako podpisało warunkową umowę na budowę dwóch bloków parowych opalanych węglem (2x50 MW) w Indonezji, za co otrzyma 295 mln zł. W październiku konsorcjum z udziałem Rafako zawarło umowę warunkową z NTT Group o wartości 46,97 mln EUR netto. Kontrakt dotyczy zaprojektowania i wykonania bazy magazynowej paliw w miejscowości Rashaant (Mongolia).

W tym roku akcje Rafako zyskały około 14%.

Źródło: Akcjonariat.pl

notowania RAFAKO:
Zainteresowany spółką?
Zapraszamy do śledzenia profilu RAFAKO na Akcjonariat.pl

Zobacz inne aktualności